Запитання-відповідь

Як нараховується плата за послугу з постачання теплової енергії на 2022 рік?

На виконання Законів України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» починаючи з січня 2022 року споживачам теплової енергії, що мешкають в багатоквартирних будинках, за адресами, наведеними нижче, нарахування за надані послуги здійснюватимуться відповідно до Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» №315 від 22.11.2018 року та Наказу Міністерства розвитку громад та територій України «Про внесення змін до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» №358 від 28.01.2022, відповідно, із змістом яких можна ознайомитись за посиланнями:

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE32954.html

https://ips.ligazakon.net/document/RE37429?an=1

Чи може відсутність договору про надання послуг бути підставою для несплати за опалення?

Згідно із ч. 3 ст. 20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору (для населення)

Укладення договору про надання послуг теплопостачання є обов’язком споживача.

Фактичне споживання послуг зумовлює виникнення певного обсягу прав і обов'язків між споживачем та підприємством, що їх надає. А тому, як свідчить судова практика у спорах про стягнення заборгованості за спожиті комунальні послуги, відсутність договору про надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води не може бути підставою для звільнення споживача від виконання зобов’язань.

Що потрібно знать про заборгованість та її наслідки ?

Якщо з якихось причин споживачі вчасно не розраховуються за надані послуги та накопичують значні суми боргу, підприємство-надавач послуг змушене звертатись до суду для стягнення боргу в судовому порядку.

Наявність боргових зобов’язань призводить до застосування штрафних санкцій,  примусового стягнення в судових інстанціях та органах Державної виконавчої служби.

Важливо!

Стягнення боргу за житлово-комунальні послуги з 2010 р. відбувається в спрощеному варіанті – згідно ч.1. ст.95 ЦПК України шляхом видачі судового наказу (без судового засідання та виклику сторін для заслуховування їх пояснень).

Потрібно своєчасно розраховуватись за надані послуги та не допускати накопичення боргів, щоб в майбутньому уникнути додаткових витрат, пов’язаних зі стягненням заборгованості через суди.