Пільги та субсидії

До уваги одержувачів житлових субсидій!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 року № 462 «Деякі питання надання пільг та житлових субсидій  в умовах воєнного стану» сім’ям, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2021-2022 років, житлова субсидія з травня 2022 року на наступний термін буду перепризначена автоматично без особистого звернення громадян, тому звертатись та подавати будь які  документи не потрібно.

Одночасно звертаємо увагу, у разі зміни у складі сім’ї (хтось прописався чи виписався, розлучення, смерть чи народження) чи майновому стані (здійснення купівлі на суму більше 50 тис. грн., наявності на депозитному рахунку коштів у сумі, що перевищує 100 тис. грн., наявності у власності транспортного засобу, з року випуску якого минуло менше 5 років або більше ніж один транспортний засіб, з року якого минуло менше ніж 15 років, наявності у власності більше ніж одне житлове приміщення), одержувачі житлових субсидій зобов’язані у 30-ти денний термін повідомляти про це управління соціального захисту населення.

До уваги споживачів, які одержують житлову субсидію!

З 1 жовтня 2019 року запроваджено монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг, яка включає в себе два механізми надання пільг: у грошовій безготівковій та готівковій формі.

Без звернення пільговиків пільги будуть призначені з жовтня у безготівковій формі. 

Кошти за надані пільги у безготівковій формі (в межах загальної суми пільг,визначених законодавством) перераховуються надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» щомісячно (до 18 числа наступного місяця), у встановленій законодавством послідовності: опалення, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання та водовідведення, електропостачання, газопостачання для приготування їжі та підігріву води, вивезення побутових відходів; послуги з управлінням багатоповерховим будинком. 

Протягом доби після перерахування коштів АТ «Ощадбанк» направить пільговику СМС-повідомлення із зазначенням інформації про суми, які необхідно сплатити за кожним видом послуги. 

За бажанням пільговика, для отримання пільг у готівковій формі з початку опалювального періоду, необхідно до 15 жовтня подати до управління соціального захисту відповідну заяву. Наступний термін подачі заяв до 15 травня – в такому разі пільги готівкою надаватимуться з початку неопалювального періоду. 

Пільговики зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактичної спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої надавачам послуг у безготівковій формі (сума зазначається в СМС- повідомленні ) або виплаченої пільговикам готівкою. 

Важливо! Розмір пільгової знижки на оплату житлово-комунальних послуг, в межах встановлених соціальних нормативів, залишається незмінним.

Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 № 807)

Сайт «Teplo.gov.ua»: як отримати субсидію? 

 

Перерахунки розмірів субсидій та пільг за січень 2021 року з урахуванням підвищених тарифів!

У звязку із зростанням цін та тарифів на оплату комунальних послуг органами соцзахисту населення проведено перерахунки розмірів субсидій та пільг за січень 2021 року з урахуванням підвищених тарифів. Звертатися з питань проведення перерахунків та подавати додаткові документи до управління соцзахисту одержувачам житлових субсидій та пільг не потрібно.

Важливо, для одержувачів субсидій в межах соціальних норм збільшення вартості комунальних послуг у зв’язку з підвищенням тарифів буде компенсовано за рахунок збільшення розміру житлових субсидій. При цьому обов’язкова частка платежу для сім’ї залишається незмінною.

Для пільговиків в межах соціальних норм та розміру визначеної законодавством пільгової знижки збільшення вартості комунальних послуг компенсується за рахунок підвищення розміру пільги.

Сім’ям, які вперше звертаються за субсидією, для визначення права на її отримання рекомендуємо подати заяву та декларацію до уповноважених осіб (відділів соціального захисту) відповідної територіальної громади.

Документи також можливо подати в електронному вигляді через сайт Мінсоцполітики в розділі E-сервіси за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua/ або направити поштою.