Новини

Тарифи на тепло та гарячу воду не зростуть в опалювальному сезоні 2020-2021 — прем'єр

Тарифи на тепло та гарячу воду не зростуть в опалювальному сезоні 2020-2021 — прем'єр
10.02.2021

Уряд та мери міст домовились, що вартість тепла та гарячої води для українців до кінця опалювального сезону 2021 року не зросте.

http://suspilne.media/103408-tarifi-na-teplo-ta-garacu-vodu-ne-zrostut-v-opaluvalnomu-sezoni-2020-2021-premer/

Як повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, 9 лютого уряд підписав Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України, що забезпечить стале проходження цього опалювального сезону та підготовку до наступного.

"Щойно офіційно закріпили це в Меморандумі з місцевою владою. Це один із 8 кроків нашої команди щодо розв'язання тарифного питання. І це правильна позиція, яка показує, що пріоритет влади — і центральної, і місцевої — це захист добробуту українців", - повідомив Шмигаль.

Відповідно до підписаного документа, до кінця опалювального сезону 2020-2021 років українці безперебійно отримуватимуть опалення у свої домівки. Вартість послуги постачання теплової енергії та гарячої води у багатоквартирні будинки протягом нинішнього опалювального сезону не зміниться.

Меморандум укладено між Кабінетом міністрів, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК "Нафтогаз України" і мерами українських міст. Це рішення підтримали усі міські голови.

Меморандум був підписаний у присутності прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка.

Від міських голів його підписали мер Житомира Сергій Сухомлин, мер Києва Віталій Кличко, мер Одеси Геннадій Труханов, мер Бучі Анатолій Федорук. За допомогою відеозв’язку були присутні мер Дніпра Борис Філатов, мер Маріуполя Вадим Бойченко та мер Львова Андрій Садовий.

"Підписання цього меморандуму свідчить про взаєморозуміння між урядом та місцевою владою щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Це важливий крок на зустріч органам місцевого самоврядування та населення, що є споживачами послуг теплопостачання. Ми не допустимо збоїв в роботі підприємств теплопостачання та забезпечимо теплом українців протягом всього опалювального періоду", – наголошує міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Меморандум також передбачає, що підприємства теплопостачання гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла і постачання його в домівки українців упродовж всього опалювального періоду 2020-2021 років. Для цих підприємств передбачена відстрочка оплати за природний газ та компенсації різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованої в тарифах за тепло.

Уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування.

"Нафтогаз" розробить та запровадить до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання. Це дозволить уникнути цінових коливань протягом опалювального сезону 2021-2022 років.

Що відомо

  • Кабмін планував виділити 1,4 мільярда гривень з бюджету на виплату компенсацій за оплату електроенергії через скасування пільгових тарифів. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду 27 січня 2021 року.
  • 18 січня Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно встановлення з 1 лютого 2021 року на період дії карантину ціни на природний газ на рівні 6,99 гривні за кубометр для побутових споживачів.
  • Прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів та компанія "Нафтогаз" розробили два підходи, які дозволять знизити ціни на газ.
  • Міністерство енергетики планувало підвищити тарифи на електроенергію для побутових споживачів задля "стабілізації ринку електричної енергії".
  • 10 січня у низці міст України пройшли акції протесту проти підвищення тарифів. Ціни на тепло та електроенергію зросли з 1 січня 2021.
  • Перегляд тарифів є умовою надання Україні 5 мільярдів доларів за програмою Stand-By Міжнародного валютного фонду.

 

 

Назад до всіх новин