Новини

Інформація щодо повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного та надзвичайного стану

Інформація щодо повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного та надзвичайного стану
10.05.2023

 

 

04.06.2023 набере чинності постанова Кабінету Міністрів України від 07.04.2023 № 440 «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного та надзвичайного стану» (далі – Постанова № 440).

Постановою № 440 встановлено, що:

  1. Позитивні результати періодичної, позачергової повірки та повірки після ремонту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, засвідчені відбитком повірочного тавра на таких засобах чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлені свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, строк дії яких закінчився у період воєнного і надзвичайного стану, чинні:
  • на територіях, тимчасово окупованих Російською Федерацією, на період воєнного і надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування на відповідних територіях;
  • на територіях активних бойових дій протягом шести місяців з дати завершення бойових дій на таких територіях відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (далі - перелік);
  • на територіях можливих бойових дій протягом шести місяців з дати припинення можливості бойових дій на таких територіях відповідно до переліку.
  1. Подання на повірку лічильників води, газу, електроенергії, теплолічильників на територіях, які включені до переліку, забезпечується:
  • на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного і надзвичайного стану на відповідних територіях, але не раніше дня закінчення опалювального періоду;
  • на територіях активних бойових дій протягом шести місяців з дати завершення бойових дій на таких територіях відповідно до переліку, але не раніше дня закінчення опалювального періоду;
  • на територіях можливих бойових дій протягом шести місяців з дати припинення можливості бойових дій на таких територіях відповідно до переліку, але не раніше дня закінчення опалювального періоду.
  1. Подання на повірку лічильників води, газу, електроенергії, теплолічильників на території України, крім територій, зазначених у пунктах 1 і 2 забезпечується протягом трьох місяців після закінчення опалювального періоду.

Крім того, повідомляємо, що Постановою № 440 визнана такою, що втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2022 № 412 «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного стану».

 

Зміст Постанови № 440 розміщено на офіційному веб-порталі Кабінету Міністрів України та в Системі інформаційно-правового забезпечення «Ліга-Закон».

 

На підставі вищевказаного, споживачам, у яких на момент набрання чинності Постанови вийшли терміни Держповірки, необхідно виконати Держповірку приладів розподільного обліку гарячої води та теплової енергії до 01.07.2023 року.

 

Назад до всіх новин